Z nagrzewnicą elektryczną VPA
(do 1520 m³/h)

Zastosowanie

Centrala nawiewna VPA zapewnia filtrację i podgrzewanie świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczenia lub zespołu pomieszczeń. Wydajność urządzenia od 200 do 1500 m3/h.

KONSTRUKACJA I STEROWANIE

Obudowa

Obudowa centrali wykonana jest z płyt warstwowych: ze stopu aluminiowo cynkowego, z wewnętrzną izolacją termiczną i akustyczną z wełny mineralnej, całość o grubości 25 mm.

Filtr

Centrala nawiewna wyposażona jest w filtr o klasie filtracji G4.

Nagrzewnica

Do podgrzewania nawiewanego powietrza w okresie zimowym i przejściowym służy elektryczna nagrzewnica wyposażona w dwustopniowe zabezpieczenie przed przegrzaniem. Elementy grzejne nagrzewnicy wykonane są ze stali nierdzewnej.

Wentylator

Do transportu powietrza służy wentylator odśrodkowy z wirnikiem z łopatkami zagiętymi do tyłu i wbudowanym zabezpieczeniem termicznym z automatycznym restartem. Elektryczny silnik wentylatora i wirnik wyważone są dynamicznie w dwóch płaszczyznach, a zastosowane w nich łożyska kulkowe nie wymagają obsługi. Okres pracy nie mniej niż 40000 godzin.

Sterowanie i automatyka

Możliwe są 2 warianty wykonania: bez sterowania i oraz z systemem sterowania i automatyki (z programatorem tygodniowym czasu pracy, wydajności wentylatora i mocy nagrzewnicy). System sterowanie pozwala regulować wydatek powietrza, ustawiać temperaturę nawiewanego powietrza, kontrolować stopień zanieczyszczenia filtra oraz zaprogramować tygodniowy cykl pracy urządzenia. Dodatkowo system automatyki zapewnia ochronę przed przegrzaniem nagrzewnicy. Do komunikacji z urządzeniem służy panel sterujący, który należy zamontować w pomieszczeniu, do którego dostarczane jest powietrze – panel zawiera czujnik temperatury.

Funkcje sterowania i zabezpieczenia

- regulowanie wymaganej temperatury nawiewanego powietrza i utrzymanie zadanej temperatury,
- regulowanie prędkości obrotów wentylatora (3 prędkości),
- praca urządzenia według dobowego lub tygodniowego programatora,
- zabezpieczenie przeciw przegrzaniu elementów grzejnych nagrzewnicy,
- zabezpieczenie przed przegrzaniem nagrzewnicy w momencie wyłączenia urządzenia – m.in. brak napiecia,
- kontrola stopnia zanieczyszczenia filtra (presostat).

Montaż

Centralę nawiewną można przymocować do podłoża lub sufitu za pomocą uchwytów wyposażonych w podkładki antywibracyjne. Urządzenie można zamontować zarówno w pomieszczeniach technicznych jak i w pomieszczeniach, które ono obsługuje. Wszystkie modele przeznaczone są do połączenia z okrągłymi przewodami wentylacyjnymi o średnicy 100, 125, 150, 160, 200, 250, 315 mm. Urządzenie może być montowane w każdej pozycji, oprócz pionowej, kiedy strumień powietrza skierowany byłby w dół. Oznacza to, że nagrzewnica elektryczna nie może znajdować się pod wentylatorem. Podczas montażu urządzenia należy pamiętać o konieczności pozostawienia niezbędnego miejsca dla obsługi serwisowej.

Dane techniczne

VPA 100-1,8-1**VPA 125-2,4-1*VPA 150-2,4-1*VPA 150-3,4-1*VPA 150-5,1-3*VPA 150-6,0-3*VPA 200-3,4-1*VPA 200-5,1-3*VPA 200-6,0-3*
Napięcie [V]1~ 2301~ 2303~ 4001~ 2303~ 400
Maksymalna moc wentylatora [W]737598193
Pobór prądu wentylatora [A]0,320,330,430,84
Moc nagrzewnicy [kW]1,82,42,43,45,16,03,45,16,0
Pobór prądu nagrzewnicy7,810,410,414,87,48,714,87,48,7
Ilość elementów grzejnych nagrzewnicy332233233
Całkowita moc urządzenia [kW]1,8732,4752,4983,4985,1986,0983,5935,2936,193
Całkowity pobór prądu urządzenia [A]8,1210,7310,8315,237,839,1315,648,249,54
Wydajność [m3/h]190285425810
Obroty [min-1]2830280027052780
Poziom hałasu na odległość [dB(A)/3 m]27282930
Maksymalna temperatura pracy [°C]od -25 do +55-25 do +55od -25 do +45
Materiał obudowyaluminium ocynkowanealuminium ocynkowanealuminium ocynkowane
Izolacja25 mm wełna mineralna25 mm wełna mineralna25 mm wełna mineralna
FiltrG4G4G4
Rozmiar króćca przyłączeniowego [mm]100125150200
Waga [kg]505052
VPA 250-3,6-3*VPA 250-6,0-3*VPA 250-9,0-3*VPA 315-6,0-3*VPA 315-9,0-3*VPA-1 315-6,0-3*VPA-1 315-9,0-3*
Napięcie [V]3~ 4003~ 400
Maksymalna moc wentylatora [W]194171296
Pobór prądu wentylatora [A]0,850,771,34
Moc nagrzewnicy [kW]3,66,09,06,09,06,09.0
Pobór prądu nagrzewnicy5,38,713,08,713,08,713.0
Ilość elementów grzejnych nagrzewnicy3333333
Całkowita moc urządzenia [kW]3,7946,1949,1946,1719,1716,2969.296
Całkowity pobór prądu urządzenia [A]6,159,5513,859,4713,7710,0414.34
Wydajność [m3/h]99011901520
Obroty [min-1]279026002720
Poziom hałasu na odległość [dB(A)/3 m]303030
Maksymalna temperatura pracy [°C]od -25 do +50od -25 do +50od -25 do +45
Materiał obudowyaluminium ocynkowanealuminium ocynkowane
Izolacja25 mm wełna mineralna25 mm wełna mineralna
FiltrG4G4
Rozmiar króćca przyłączeniowego [mm]250315
Waga [kg]5262

Wymiary wentylatorów:

TypWymiary (mm)
ØDBB1HLL1
VPA 10099382421,5408800647
VPA 125124382421,5408800647
VPA 150149455496,5438800647
VPA 200199487526,5513835684
VPA 250249487526,5513835684
VPA 315314527566,5548900750

Wykresy:

Akcesoria


SR

Zapytaj o produkt:

Telefon: +48 61 839 12 31
E-mail: bok@vents-group.pl




Szanowny Kliencie,

Od 25.05.2018 roku weszły nowe regulacje o ochronie danych osobowych (tzw. RODO). Wymaga to od nas dostosowania się do nowych przepisów przy uwzględnieniu istniejących regulacji m. in. dotyczących świadczenia usług drogą elektroniczną.

Wykonując obowiązek informacyjny, zgodnie z RODO informujemy, że Administratorem danych osobowych jest Vents Group Sp. z o.o.. z siedzibą w Niepruszewie (64-320 Niepruszewo), przy ul. Brzozowej 8, KRS 0000101666. Dodatkowe dane do kontaktu: e – mail: kontakt@vents-group.pl. Macie Państwo prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania oraz prawo do ich przenoszenia. Osoba, której dane osobowe dotyczą, ma prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. W przypadku, w którym podstawą przetwarzania danych jest zgoda, przysługuje Państwu prawo cofnięcia zgody w dowolnym czasie za pomocą poczty elektronicznej. Państwa dane osobowe będą i są przetwarzane w ramach prawnie usprawiedliwionego interesu administratora danych w celu przesyłania informacji handlowej w formie marketingu bezpośredniego dla ewentualnego zawarcia umowy handlowej, a następnie w zakresie niezbędnym do wykonywania umowy oraz dla realizacji przepisów prawa. W ramach realizacji tych celów dane będą przetwarzane w szczególności: do kontaktów w związku z marketingiem bezpośrednim, do realizacji zamówień, składania reklamacji i innych niezbędnych czynności takich jak prowadzenie rachunkowości i rozliczenia podatkowe. Zakres danych obejmuje: imię i nazwisko, numer telefonu komórkowego oraz adres e-mail. Podstawą prawną naszych działań jest Państwa dobrowolna zgoda oraz potrzeba realizacji współpracy handlowej oraz w zakresie serwisu.

Pracujemy na danych otrzymanych od Państwa. Staramy się zawsze ograniczać do pracy na minimalnym potrzebnym zakresie danych. Dane przechowujemy do chwili cofnięcia zgody oraz później, w związku z obowiązkami wynikającymi z przepisów prawa oraz w związku z zabezpieczeniem roszczeń. Dane niepotrzebnie zostaną niezwłocznie, skutecznie usunięte. Podanie danych jest dobrowolne jednakże jest nam niezbędne do realizacji współpracy handlowej.

Zgoda może być odwołana w każdym czasie, wystarczy się z nami skontaktować – kontakt@vents-group.pl. Wycofanie zgody jest wolne od wszelkich opłat.

Akceptuję Przypomnij później

Strona wykorzystuje pliki cookies.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.

Akceptuję, nie pokazuj więcej